Põhipraktika II (MLG7302.LT)
space
Õppeaine kood
MLG7302.LT
vana ainekood
MLG7302
Õppeaine nimetus eesti k
Põhipraktika II
Õppeaine nimetus inglise k
Teaching Practice II
Õppeaine maht EAP
6.0
Kontrollivorm
eksam
2023/2024 kevadsemestri õppejõud
Tiina Naissoo (õpetamise keel: eesti keel)
2024/2025 sügissemestri õppejõud
Ei ole õpetamiseks avatud. Vt all õppekava lingi kaudu peaeriala all nominaaljaotuse ajakava.
Õppeaine eesmärgid
Siduda eelnev õpetamiskogemus ja omandatud teadmised koolitegelikkusega.
Võimaldada üliõpilasel areneda aineõpetajana ja klassijuhatajana.
Toetada üliõpilaste oskust suhelda kooliperega õpetajana ning tervikliku kutsealase rollipildi kujunemist.
Toetada üliõpilast professionaalse arengu kavandamisel.
Õppeaine sisu lühikirjeldus
Üliõpilane osaleb osakonna ainemetoodikute ja peametoodiku poolt korraldatud praktika algus- ja lõpuseminaril ülikoolis ja koolis. Üliõpilane, kui praktikant-õpetaja, vaatleb-kuulab oma eriala tunde, mitte vähem kui 10 tundi, koostab vaatlus-kuulamiskonspektid, analüüsib koos õpetajaga toimunud tunde; tutvub kooli kui süsteemiga, kuhu ta on praktikale suunatud; täidab regulaarselt praktikamappi. Üliõpilane praktiseerib iseseisvalt praktikant-õpetajana, st annab ainetunde (mitte vähem kui 8 tundi nädalas), millega kaasneb vastavate ainetundide konspektide iseseisev ettevalmistamine; üliõpilane konsulteerib aineõpetajate ja ainemetoodikutega. Üliõpilane tutvub temale määratud klassiga, milles täidab klassijuhataja ülesandeid kuini praktika aja lõpuni. Üliõpilane täidab ainemetoodiku(te) poolt määratud ülesandeid.
Võimalusel korraldab ja viib läbi ainealase ürituse. Üliõpilane esitab praktikamapi aineõpetaja(te)le, ainemetoodiku(te)le ja osakonna peametoodikule.
Üliõpilane külastab ettenähtud arvu oma eriala (vt. Lisa 2 Eriala praktikajuhend) ainetunde ja koostab iga vaadeldud tunni kohta kirjalikud vaatulus-kuulamiskonspektid, mida esitab aineõpetajale/metoodikule vahetult peale toimunud tundi või hiljemalt järgneval päeval ning lisab need praktikamappi. Konspekt peab sisaldama informatsiooni õpetaja poolt läbiviidud tunni kohta vastavalt ettenähtud skeemile.
Üliõpilane koostab iseseisvalt tunnikonspektid, mida esitab aineõpetajale ja ainemetoodikule vähemalt 2 päeva enne vastava tunni toimumist.
Üliõpilane planeerib ja viib läbi praktikant-õpetajana vähemalt ühe ainealase ürituse (ekskursioon, õppekäik vmt). Üliõpilane täidab klassijuhataja ülesandeid vastavalt praktikakoolis väljakujunenud reeglitele. Korraldab klassijuhataja praktikandina vähemalt ühe ürituse.
Õppeaine õpiväljundid
Õppeaine edukal läbimisel üliõpilane:
- oskab arvestada õppe- ja kasvatusprotsessi planeerimisel hariduse eesmärkide, riikliku ja kooli õppekavadega, loob õpetades seoseid erinevate ainete ja teemavaldkondade vahel;
- kasutab õppe- ja kasvatusprotsessi läbiviimisel ainealaselt õigeid ning õppija eripärale ja eale vastavaid teadmisi, sõnavara ja meetodeid;
- analüüsib õppe- ja kasvatusprotsessi ning oma tegevust vastavalt kavandatud eesmärkidele ja alusdokumentidele, oskab sellest lähtuvalt planeerida edasist tegevust, arvestab praktika arengumapi koostamisel sisuliste ja vormistuslike nõuetega;
- järgib viisakusreegleid ja kooli tegevustavasid, juhindub õpetajaeetikast, teeb praktikal koostööd juhendajatega jt praktikaga seotud inimestega.
Õppejõud
Tiina Naissoo MA
Lisainfo
Õppeaine ei ole üle kantav VÕTA põhimõtetel.
space