Seminaritöö (INT6025.DT)
space
Õppeaine kood
INT6025.DT
vana ainekood
INT6025
Õppeaine nimetus eesti k
Seminaritöö
Õppeaine nimetus inglise k
Research Paper
Õppeaine maht EAP
6.0
Kontrollivorm
eksam
2023/2024 kevadsemestri õppejõud
Ei ole õpetamiseks avatud. Vt all õppekava lingi kaudu peaeriala all nominaaljaotuse ajakava.
2024/2025 sügissemestri õppejõud
Ei ole õpetamiseks avatud. Vt all õppekava lingi kaudu peaeriala all nominaaljaotuse ajakava.
Õppeaine eesmärgid
Arendada valitud teemale ja püstitatud uurimisülesannetele vastavate uurimismeetodite valimise, kogutud empiiriliste andmete analüüsimise ja mõtestamise oskusi;
Kinnistada erialase terminoloogia kasutamist;
Toetada akadeemilise kirjutamise oskuse omandamist;
Toetada uurimistöö suulise esitlemise ning teaduslikus diskussioonis osalemise oskuse arenemist;
Luua eeldused uurimistöö retsenseerimise oskuse väljakujunemiseks;
Arendada iseseisva töö oskust.
Õppeaine sisu lühikirjeldus
Üliõpilased valivad seminaritöö teema aine INT6003 Infoteaduste uurimismeetodid raames. Selle aine käigus koostavad üliõpilased uurimistöö projekti, mis on aluseks seminaritöö kirjutamisele. Seminaritöö koostamine jätkub järgmisel õppeaastal. Üliõpilast nõustab ja toetab seminaritöö juhendaja. Üliõpilase ja juhendaja vastutus töö valmimisel on kirjdeldatud dokumendis Üliõpilaste uurimistööd TLÜ Infoteaduste Instituudis, mis on kättesaadav instituudi veebilehel (http://www.tlu.ee/files/arts/1688/UT%2004fed3cd8c800a37dd05d2731b4b8a12ef.pdf). Seminaritöö ülesehitus ja nõuded vormistamisele on kirjeldatud Üliõpilaste uurimistööde vormistamise juhendis (http://www.tlu.ee/files/arts/1688/Vormi6140f9b3395db2a3a7ee07e73da6add6.pdf). Seminaritöö maht on 30-40 lk.
Üliõpilane esitab töö juhendajale üle vaatamiseks vähemalt 7 tööpäeva enne töö esitamise tähtaega. Üliõpilasel on võimalik esitada oma uurimistöö kaitsmiseks 2 korda aastas: sügis- või kevadsemestril. Selleks registreerib üliõpilane end õppeassistendi juures töö kaitsmiseks kaks nädalat enne kaitsmise kuupäeva. Uurimistööde esitamise ja kaitsmise kuupäevad teeb instituut üliõpilastele teatavaks hiljemalt kaks kuud enne kaitsmiskuupäeva.
Seminaritöö kaitsmiseks esitab üliõpilane oma töö instituuti nii paberkandjal köidetuna (ei pea olema kõvaköide) ühes eksemplaris ja ka elektrooniliselt. Kaitsmiseks esitatud tööle on lisatud vormikohane kinnitus e. autorideklaratsioon. Seminaritöö kaitsmisele lubab üliõpilase juhendav õppejõud, kinnitades seda oma allkirjaga autorideklaratsioonil.
Kaitsmine on avalik ja toimub suuliselt instituudi õppejõududest koosneva kaitsmiskomisjoni ees. Seminaritöö retsenseeritakse kaasüliõpilase poolt. Retsensendi määrab instituut. Retsenseerimine toimub juhendi abil, mis on kättesaadav ülalmainitud dokumendis Üliõpilaste uurimistööd TLÜ Infoteaduste Instituudis.
Õppeaine õpiväljundid
Õppeaine edukal läbimisel üliõpilane:
Seminaritöö kirjutanud üliõpilane:
Oskab püstitada uurimisprobleemi ning uurimisülesandeid, valida ja kasutada andmete kogumiseks ja analüüsimiseks sobilikke uurimismeetodeid, analüüsida ja mõtestada kogutud empiirilisi andmeid, teha nende põhjal järeldusi;
Oskab kasutada erialast terminoloogiat;
Suudab kirjutada uurimistööle omases stiilis;
Oskab tutvustada oma uurimistööd suulise esitluse käigus ning suudab osaleda teaduslikus diskussioonis;
On pädev analüüsima uurimistööd ning kirjutama sellele retsensiooni akadeemislise kirjutamise reegleid silmas pidades;
On võimeline iseseisvalt töötama, kriitiliselt mõtlema ja uurimistöösse puutuvaid otsuseid langetama.
Õppejõud
Aile Möldre
space