Õppeaine nimetus eesti k
Euroopa Liidu õigus
Õppeaine nimetus inglise k
The European Union Law
2024/2025 sügissemestri õppejõud
Ei ole õpetamiseks avatud. Vt all õppekava lingi kaudu peaeriala all nominaaljaotuse ajakava.
2024/2025 kevadsemestri õppejõud
Ei ole õpetamiseks avatud. Vt all õppekava lingi kaudu peaeriala all nominaaljaotuse ajakava.
Õppeaine eesmärgid
Kursuse eesmärgiks on toetada tudengite arengut. Õppejõu eesmärgiks on avada tudengitele arenguvõimalused ning tudengid peavad olema aktiivsed, et teadmisi saada. Õpiväljundite kõrval on kursuse eesmärgiks arendada tudengite teadmisi, õpioskusi ja ettevõtlikust.
Õppeaine sisu lühikirjeldus
Õppeaine eesmärgiks on anda ülevaade Euroopa Liidu õigusest ja seeläbi luua alus, et üliõpilased mõistaksid Euroopa Liidu õiguse kohta rahvusvahelise ja Euroopa Liidu õiguse süsteemis ning oskaksid analüüsida Euroopa Liidu õigusega seonduvaid aktuaalseid küsimusi. Aine raames käsitletakse alljärgnevaid teemasid: korratakse üle peamiste Euroopa Liidu institutsioonide funktsioonid ja Euroopa Liidu (EL) integratsiooni aluseks olnud õigusaktide kõige olulisemad põhimõtted, antakse ülevaade EL-i õigusloome protsessist. Seejärel käsitletakse EL-i nelja põhivabadust: kaupade vaba liikumine, teenuste vaba liikumine, inimeste vaba liikumine (sh asutamisvabadus) ja kapitali vaba liikumine ning seejärel antakse ülevaade ka teistest EL-i õigusega seotud valdkondadest ja EL-i sise- ning välisasjadega seotud teemadest.
Õppeaine õpiväljundid
Õppeaine edukal läbimisel üliõpilane:
- teab Euroopa Liidu struktuuri, ajalugu ja institutsioone.
- teab Euroopa Liidu õiguse aluseks olevaid põhivabadusi, teisi Euroopa Liidu õiguse valdkondi ja oskab näha Euroopa Liidu õiguse aktuaalseid probleeme ja arengusuundi;
- saab aru Euroopa Liidu õigusloome kujundamise protsessist;
- suudab orienteeruda Euroopa Liidu õiguse alases informatsioonis ja leida vajalikku teavet erinevate küsimuste lahendamiseks.
Õppejõud
eesti keeles 2014/15: Valeri Lõõnik, 2015/16: Tõnu Pihelgas; inglise keeles Matti Kauppi
Õppekavaversioonid, millesse aine kuulub