Peredünaamika ja eneseareng abistavate elukutsete esindajatele (YID7017.YM)
space
Õppeaine kood
YID7017.YM
vana ainekood
Õppeaine nimetus eesti k
Peredünaamika ja eneseareng abistavate elukutsete esindajatele
Õppeaine nimetus inglise k
Family Dynamics and Self-Development for Helping Professionals
Õppeaine maht EAP
6.0
Kontrollivorm
arvestus
2024/2025 sügissemestri õppejõud
Ei ole õpetamiseks avatud. Vt all õppekava lingi kaudu peaeriala all nominaaljaotuse ajakava.
2024/2025 kevadsemestri õppejõud
Ei ole õpetamiseks avatud. Vt all õppekava lingi kaudu peaeriala all nominaaljaotuse ajakava.
Õppeaine eesmärgid
See kursus uurib peredünaamika mõju abistavate elukutsete esindajate, sealhulgas sotsiaaltöötajate, nõustajate ja pedagoogide isiklikule ja erialasele arengule. Kombineerides omavahel teoreetilisi arutelusid praktiliste ülesannetega, arendavad üliõpilased oma arusaamist sellest, kuidas pereliikmete rollid ja suhted kujundavad nende identiteeti ja käitumist ning emotsionaalset säilenõtkust ja mõjutavad nende viise teistega suhelda, muuhulgas ka abistavas rollis olles.
Õppeaine sisu lühikirjeldus
Kursus käsitleb selliseid põhimõisteid nagu süsteemne mõtlemine, päritoluperekond, perestruktuur, peremüüdid, kiindumussuhte stiilid ning uskumuste ja käitumise põlvkondadeülene edasikandumine. Oluline osa kursusest on üliõpilaste eneserefleksioonil, et mõista, kuidas nende enda perekondlikud kogemused mõjutavad nende erialast identiteeti ja lähenemist teiste aitamisele.
Lisaks käsitletakse kursusel emotsionaalse säilenõtkuse, enesehoole, piiride seadmise ja eneseteadlikkuse tähtsust isikliku ja tööelu kestliku tasakaalu säilitamisel. Juhtumi analüüside, grupiarutelude ja kogemuslike tegevuste kaudu saavad üliõpilased sügavama arusaama sellest, kuidas kasutada oma perekondlikke kogemusi ressursina abistava spetsialisti rollis.
Õppeaine õpiväljundid
Õppeaine edukal läbimisel üliõpilane:
- hindab kriitiliselt, kuidas tema perekondlik taust on kujundanud tema isiklikku identiteeti ja erialast lähenemist abistavas rollis;
- integreerib peresüsteemide ja kiindumusteooria mõisteid, et arendada terviklikku arusaamist nii oma kogemustest kui ka klientide vajadustest;
- sõnastab ja rakendab erinevaid enesehoole- ja piiride seadmise praktikaid, et suurendada oma emotsionaalset heaolu ja erialast vastupidavust.
Õppejõud
Mariann Märtsin
Lisainfo
Seda ainet ei ole lubatud VÕTAga üle kanda.
space