Uurimisseminar I (RAS6200.YK)
space
Õppeaine kood
RAS6200.YK
vana ainekood
RAS6200
Õppeaine nimetus eesti k
Uurimisseminar I
Õppeaine nimetus inglise k
Research Seminar I
Õppeaine maht EAP
3.0
Kontrollivorm
eksam
2023/2024 kevadsemestri õppejõud
Ei ole õpetamiseks avatud. Vt all õppekava lingi kaudu peaeriala all nominaaljaotuse ajakava.
2024/2025 sügissemestri õppejõud
Ei ole õpetamiseks avatud. Vt all õppekava lingi kaudu peaeriala all nominaaljaotuse ajakava.
Õppeaine eesmärgid
Kursuse eesmärgiks on anda üliõpilastele kogemus uurimisplaani kirjutamisest. Selle käigus arendatakse sotsioloogilise uuringu kui terviku nägemise võimet. Luuakse võimalus edasiste iseseisvate uuringute läbiviimiseks, seda nii aines uurimisseminar-praktikum kui ka iseseisvalt.
Õppeaine sisu lühikirjeldus
Kursuse käigus valmib igal osalejal iseseisev uurimisplaan (2000-3000 sõna), mis hõlmab endast teoreetilist ja faktilist sissejuhatust ning ühte välja arendatud uurimisküsimust nii kvalitatiivse kui kvantitatiivse uurimuse jaoks. Suure osa seminari töömahust moodustab iseseisev töö oma uuringu ülesehitamisega. Seda toetavad seminarid, kus üliõpilasel tuleb tutvustada oma uurimisplaani koostamise kulgu ning kus saadakse tagasisidet nii õppejõududelt kui kaasüliõpilastelt. Sealjuures käsitletakse eraldi kõiki uuringu planeerimise etappe probleemi püstitusest uurimisinstrumendi (analüüsikategooriad, intervjuuplaanid jms) kirjeldamiseni. Seminarid koosnevad lühiloengutest ja tagasisidest gruppides, mis aitavad harjutada esinemisoskust, tutvustavad kaasüliõpilastele teiste töid ning hõlmavad neid kollegiaalsesse arutellu.
Õppeaine õpiväljundid
Õppeaine edukal läbimisel üliõpilane:
- omab ülevaadet sotsioloogilise uuringu planeerimise etappidest nii kvalitatiivse kui kvantitatiivse uurimuse puhul; - tunneb uurimuse peamisi osi ning nende peamisi probleeme;
- on omandanud hea uurimuse planeerimise kogemuse ning on valmis uuringut läbi viima.
Õppejõud
Marko Sõmer
space