Õppeaine nimetus eesti k
Hiina ühiskond ja poliitika
Õppeaine nimetus inglise k
Chinese Society and Politics
2024/2025 kevadsemestri õppejõud
Jekaterina Koort (õpetamise keel: eesti keel)
2025/2026 sügissemestri õppejõud
Ei ole õpetamiseks avatud. Vt all õppekava lingi kaudu peaeriala all nominaaljaotuse ajakava.
Õppeaine eesmärgid
Ainekursuse eesmärk on luua võimalused teoreetiliste ja faktiliste teadmiste kujunemiseks tänapäeva Hiina Rahvavabariigi ühiskonna kohta. Kursuse raames antakse ülevaade tänapäeva Hiina ühiskonna ülesehitusest, selles esinevatest probleemidest ning luuakse eelised praktiliste oskuste tekkimiseks, mida saab rakendada tänapäeva Hiina ühiskonna analüüsiks, mida omakorda saab rakendada ajakirjanduses ja kommunikatsiooni või välissuhete sfääris ning riigisektoris erialast tööd tehes. Kursus toetab valmisoleku osalemiseks spetsiifilistes Hiina-teemailistes erikursustes ja seminarides.
Õppeaine sisu lühikirjeldus
Üliõpilased omandavad tänapäeva Hiina ühiskonna temaatikas orienteerumiseks vajalikke teadmisi ning oskusi analüüsida Hiinas toimuvaid sotsiaalseid protsesse. Seminaril tulevad arutlusele neljanda ja viienda Hiina juhtide põlvkonna (2002-2022) sotsiaalpoliitilised nähtused ja probleemid. Käsitletakse Hiina vähemusrahvaste olukorda, ühe lapse poliitikat, linnastumist ja globaliseerumist, sõna- ja isikuvabadust, interneti kasutamise võimalused, kodanikuühiskonda jne. Üliõpilased õpivad siduma erialaseid teadmisi Hiina kultuurist, ajaloost, maailmavaadetest, ühiskonnast ja poliitikast kursusel arutletud teemadega. Samuti omandatakse praktilisi oskusi, mis aitavad kujundada ja kaitsta oma seisukohti diskussiooni käigus.
Õppeaine õpiväljundid
Õppeaine edukal läbimisel üliõpilane:
- oskab orienteeruda tänapäeva Hiina ühiskonna teemade kontekstis;
- suudab eristada olulist informatsiooni ebaolulisest ning siduda sinoloogiaalaseid üldteadmisi seminaril käsitletavate küsimustega;
- suudab analüüsida seminaris käsitletavaid tekste ning autoreid;
- oskab kujundada oma iseseisvat erapooletut ja kriitilist arvamust kogutud informatsiooni põhjal;
oskab esitada oma vaateid Hiina ühiskonna kohta ja kaitsta oma seisukohti diskussioonis.
Õppekavaversioonid, millesse aine kuulub